НОВИНИ

    Крути

    29 січня минає 105-та річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне- Україна потребує їхнього захисту.

    День встановлений на вшанування пам’яті 250 студентів Першої Військової школи ім. Б. Хмельницького та Помічного студентського куреня, що вступили в нерівний бій (тривав 5 годин) із 6-ти тисячною армією більшовиків, яка вела наступ на Українську Народну Республіку.
    Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути біля селища Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
    🇺🇦В бою оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.
    ❗Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
    🏛Битві під Крутами присвячений Меморіал пам’яті героїв Крут.
    До його складу входить монумент битви під Крутами, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах.

     

    Меморіал знаходиться біля села Пам’ятне Борзнянського району, Чернігівської області.

    Вірш про героїв Крутів

    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    День Соборності

    🙏💙💛💯🇺🇦22 січня - День Соборності України, свято, яке відзначається в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
    Незалежність України було проголошено IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, 22 січня 1919 р. відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений “Акт Злуки”.
    День Соборності України офіційно відзначається на державному рівні з 1999 року.
    Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
    О день преславний, блаженні миті,
    Сьогодні з духом святим ми злиті!
    О, поведи ж нас, лицарський духу,
    По вільній стежці життя і руху.
    На тихі води,
    На ясні зорі.
    І в цю велику, страшну годину
    З'єднай в єдину всю Україну
    Олександр Олесь 🇺🇦💯💛💙🙏💜✌️🌿💖💟
    💙💛🇺🇦 22 січня - День Соборності України
    🥂 Офіційне національне свято, що відзначається на честь Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році.
    ☝🏻 Також роком раніше було проголошено незалежність УНР. Відзначається щороку 22 січня на офіційному рівні, проте цей день не є вихідним.
    ✨ Для нас, Українців цей день має особливе значення. Про це свідчать активні традиції, які були запровадженні для святкування Дня Соборності.
    🔗 В цей день активісти організовують живий ланцюг по всій країні.
    🌾 Українська мрія - єдність, свобода і незалежність!
    🕊 Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!
    💛 Зі святом вас !!! 💙
    💛💙🌿🇺🇦✌️💖💚З ДНЕМ СОБОРНОСТІ...УКРАЇНО !!!
    Наша рідна Україно!
    Наша матінко єдина!
    Не плач, мила, не сумуй!
    Нашу єдність знов відчуй!
    Захід, Схід... навіть Карпати
    Не дають дороги кату.
    Як один до бою стали,
    Рідну землю захищали.
    Військо мужнє та завзяте
    Ворога не пустить в хату.
    День і ніч солдати гожі
    На посту та на сторожі.
    Буде свято...перемога!
    Буде світлою дорога!
    Підійметься знов калина!
    І розквітне Україна!
    Алла Криницька . 21.01.23.
    🔹22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.
    🔸105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.
    🔹А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.
    🔸На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить і свою соборність.
    🔹Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.
    🔸Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
    🔹Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
    🔸Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
    🔹Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.
    🔸Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.
    🔹Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.
    🔸Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.
    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    Кіборги

    Щороку 20 січня вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту. Дату було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні тримали оборону аеропорту. Учні Журавненського ліцею вшанували пам'ять та поклали квіти біля могили Дмитра Склярова.

    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    Володимир Сосюра

    Люблю України коханої небо,
    що буде, люблю, й що було.
    Живи, моє серце, живи не для себе,
    для себе ж бо ти й не жило.
    Щасливії люди, щасливих багато.
    Живуть для живого живі.
    Тому я й повинен про щастя співати,
    коли навіть серце в крові!..
    Володимир Сосюра
    🗓️6 січня народився Володимир Сосюра, відомий український поет-лірик.
    🖋️Його життєвий і творчий шлях був складним, але незважаючи на це він зробив вагомий внесок в українську літературу.
    ✔️Трішки цікавинок з біографії
    🖋️Володимир Сосюра народився 6 січня 1898 року на станції Дебальцеве.
    🖋️Мати хлопця була домогосподаркою, батько за фахом – кресляр, за життя змінив безліч професій: від адвоката до шахтаря. 🖋️Сам письменник свого часу вигадав історію походження свого роду.
    🖋️Він розповідав, що його предком був француз, солдат наполеонівської армії, який прийшов в Росію під час відомого похода на Москву в 1812 році. Ім’я його Густав Сосюр. Володимир Сосюра стверджував, що його дід Володимир Кирилович, що також писав вірші, ставив під ними підпис «Соссюр».
    Хоча жодного реального підтвердження ця історія немає.
    🖋️Працювати Сосюра почав у 11 років. Його родина жила в страшенних злиднях, тому мама сама відправила Володимира на роботу на Донецький содовий завод. 🖋️Хлопчака взяли туди, бо його пожалів сусід, який працював бригадиром на підприємстві. Так Володимир влаштувався на першу роботу, де в день він отримував п’ятака.
    🖋️Володимир Сосюра говорив про себе:
    ✍️Я схожий на мамку, татка і на себе. Маленьким я боявся кавунів: вони здавались мені сплячими звірами».
    🖋️Писати Сосюра почав у 16 років. Перший вірш російською мовою надрукував у 1917 році.
    🖋️В архівах збереглися недруковані вірші Сосюри українською мовою, писані за його перебування в Армії УНР, але перша збірка «Поезії» вийшла 1921, що досі вважалася його першою книжкою (проте віднайдений документ коригує цю думку: рукою Сосюри в нім записано, що в 1918 р. було надруковано й видано першу збірку його поезій «Пісні крові…», але її поки не знайдено).
    🖋️Першу серйозну славу Сосюрі принесла йому революційно-романтична поема «Червона зима» (1922), визнана за найвидатніший зразок поетичного епосу громадянської війни в Україні.
    🖋️уУ1930-их роках Сосюра, поруч з будівничою тематикою (типовий «Дніпрельстан» ще з 1926), майже єдиний в Україні культивував інтимну, любовну лірику
    ✔️Про особисте♥️
    🖋️Сосюра називав себе «сивим хлопчиком», інші його іменували «Дон Жуаном».
    🖋️Часто закохувався♥️
    Тому в його ранніх віршах стільки бурхливих емоцій, стільки радості і страждань від любовних переживань.
    Цей період життя, включаючи вірші, відображений в автобіографічному романі письменника «Третя рота».
    🖋️Офіційно видатний письменник був тричі одружений.
    🖋️З першою дружиною він одружився в 1922 році, але прожили вони разом не довго, в подружжя було двоє синів – Олег та Микола.
    Причиною розлучення стали різні погляди на Україну.
    🖋️Його перша жінка, Віра Березіна,студентка, колишній політрук червоноармійського ескадрону, не вірила в незалежність української держави (про це Сосюра пише і у своїх поезіях), що й призвело до розриву між ними.
    🖋️Ось такі рядки було присвячено поетом першій дружині:
    ✍️«Ми з тобою зійшлися в маю,
    ще не знав я, що значить ідея.
    Ти й тоді Україну мою:
    не любила, сміялася з неї».
    🖋️Вдруге Сосюра одружився в 1931 з Марією Гаврилівною Даниловою, вона була на 12 років молодшою, закінчила балетну школу в Києві. 15 січня 1932 року в них народився син Володимир.
    ✍️Зеленіють жита, і любов одцвіта,
    і волошки у полі синіють.
    Од дихання мого тихий мак обліта,
    ніби ім’я печальне — Марія…
    🖋️У 1949 року Марію Сосюру заарештували начебто за розголошення державної таємниці і заслали до Казахстану. Через п’ять років вона повертається і з’ясовується, що Володимир взяв третій шлюб.
    🖋️Заради Марії Гаврилівни він йде від нової дружини та повертається до неї. Разом вони прожили до кінця життя.
    🖋️На початку 30-х років у Володимира Сосюри стався психічний розлад. Навіть намагався звести рахунки з життям.
    🖋️В результаті деякий час класик української літератури провів у психоневрологічній лікарні
    🖋️У 1951 він знову зазнав гострих нападів критики, приводом до чого була стаття в газеті «Правда», яка обвинувачувала Сосюру у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну», написану 1944 р.
    🖋️Володимир Сосюра входив до складу особистої варти Петлюри.
    🖋️Вижив після розстрілу денікінцями.
    🖋️1958 року Сосюра пережив перший інфаркт, відтоді припинив палити та грати в улюблений більярд.
    Зкосив поета другий інфаркт, після якого він майже не виходив з помешкання.
    🖋️Помер Володимир Сосюра 8 січня 1965 року.
    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    Новорічне привітання від старшокласників

    Хай цьогорічне Різдво принесе нашій країні Перемогу, знищить все зло, а доля більше не буде випробовувати нас на міцність! Хай Господня сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу віру, розтоплюють наші серця та дають нам впевненість робити успішні кроки!

    Відео - привітання

    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    Новорічне привітання.

    Сьогоднішній новорічний допис дуже хотілось розпочати із щасливого теплого побажання,але наші реалії спонукають бажати лише тиші та миру!(
    І він,звичайно, в нас буде!Хоч і дорогою ціною...
    Згадаймо,сидячи в теплій хаті,молитвою тих,хто захищає наш спокій!!!Не забуваймо і тих,хто віддав своє життя за нашу незалежність. Обійміть своїх рідних і цінуйте миті,які є... А наступний рік нехай принесе в нашу країну і кожну домівку спокій,мир та перемогу!
    А підсумки цього важкого року підведуть учні 11 класу.
    З Прийдешнім Новим роком!
    09.02.2023 | Aдмін | Читати далі
    Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 «25» 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
    Всього новин: 290