НОВИНИ

  14 лютого

  Якби про

  ❤ кохання❤ можна було б говорити лише однією мовою, це була б мова української💙💛 поезії. Вітаємо з Днем усіх закоханих і пропонуємо знайти те, що
  у серці....
   
   
  ...а учні 11 класу вам розкажуть, що говорили про кохання українські класики❤❤❤❤

   

  21.02.2023 | Aдмін | Читати далі

  Міжнародний день дарування книг

  Книга – найцінніший з винаходів людства. Вона сіє правду, добро і любов; дає нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчає жити, любити і працювати.
  14 лютого – Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур, спрямована на підвищення інтересу до книг і бібліотек. Тож долучіться та подаруйте бібліотеці, цікаву книгу, рідною мовою.
   
   
  21.02.2023 | Aдмін | Читати далі

  Валентинки для ЗСУ

  Семикласники цьогоріч підготували патріотичі валентинки для ЗСУ. Бо саме вони, як ніхто інший, заслуговують на любов, повагу та вдячність усього українського народу. І не лише на свято, а кожен день. Вклоняємось вашій стійкості та мужності, наші воїни. Чекаємо вдома з перемогою!

  21.02.2023 | Aдмін | Читати далі

  Флешмоб

  Підходить до закінчення січень місяць, який багатий на різні історичні дати. Учні Журавненського ліцею пропонують згадати про них та не забувати про героїв, які віддали своє життя за Україну.

  Флешмоб "Вербичка пам'яті"

  09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

  Крути

  29 січня минає 105-та річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне- Україна потребує їхнього захисту.

  День встановлений на вшанування пам’яті 250 студентів Першої Військової школи ім. Б. Хмельницького та Помічного студентського куреня, що вступили в нерівний бій (тривав 5 годин) із 6-ти тисячною армією більшовиків, яка вела наступ на Українську Народну Республіку.
  Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути біля селища Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
  🇺🇦В бою оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.
  ❗Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
  🏛Битві під Крутами присвячений Меморіал пам’яті героїв Крут.
  До його складу входить монумент битви під Крутами, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах.

   

  Меморіал знаходиться біля села Пам’ятне Борзнянського району, Чернігівської області.

  Вірш про героїв Крутів

  09.02.2023 | Aдмін | Читати далі

  День Соборності

  🙏💙💛💯🇺🇦22 січня - День Соборності України, свято, яке відзначається в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
  Незалежність України було проголошено IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, 22 січня 1919 р. відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений “Акт Злуки”.
  День Соборності України офіційно відзначається на державному рівні з 1999 року.
  Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
  О день преславний, блаженні миті,
  Сьогодні з духом святим ми злиті!
  О, поведи ж нас, лицарський духу,
  По вільній стежці життя і руху.
  На тихі води,
  На ясні зорі.
  І в цю велику, страшну годину
  З'єднай в єдину всю Україну
  Олександр Олесь 🇺🇦💯💛💙🙏💜✌️🌿💖💟
  💙💛🇺🇦 22 січня - День Соборності України
  🥂 Офіційне національне свято, що відзначається на честь Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році.
  ☝🏻 Також роком раніше було проголошено незалежність УНР. Відзначається щороку 22 січня на офіційному рівні, проте цей день не є вихідним.
  ✨ Для нас, Українців цей день має особливе значення. Про це свідчать активні традиції, які були запровадженні для святкування Дня Соборності.
  🔗 В цей день активісти організовують живий ланцюг по всій країні.
  🌾 Українська мрія - єдність, свобода і незалежність!
  🕊 Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!
  💛 Зі святом вас !!! 💙
  💛💙🌿🇺🇦✌️💖💚З ДНЕМ СОБОРНОСТІ...УКРАЇНО !!!
  Наша рідна Україно!
  Наша матінко єдина!
  Не плач, мила, не сумуй!
  Нашу єдність знов відчуй!
  Захід, Схід... навіть Карпати
  Не дають дороги кату.
  Як один до бою стали,
  Рідну землю захищали.
  Військо мужнє та завзяте
  Ворога не пустить в хату.
  День і ніч солдати гожі
  На посту та на сторожі.
  Буде свято...перемога!
  Буде світлою дорога!
  Підійметься знов калина!
  І розквітне Україна!
  Алла Криницька . 21.01.23.
  🔹22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.
  🔸105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.
  🔹А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.
  🔸На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить і свою соборність.
  🔹Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.
  🔸Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
  🔹Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
  🔸Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
  🔹Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.
  🔸Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.
  🔹Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.
  🔸Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.
  09.02.2023 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 «18» 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
  Всього новин: 252