Сьогодні працівники КЗ"Історичний музей імені Василя Порика", Порицького Будинку культури, Бібліотеки-філії села Порик разом з учнями та вчительським колективом села Журавне доторкнулись до потужних звичаїв предків - написання ПИСАНКИ.
Це свого роду глибинна медитація, коли ми сконцентровані на символах-кодах певних енергій. І кожен символ відкриває двері до певного блага: здоров'я, достатку, благополуччя, захисту...
Малюючи писанку, ми створювали свій "Всесвіт", гармонізували простір, знаходячи цілісність своєї душі. Кожен з нас за допомогою древніх магічних знаків"написав" кодове послання Богу.
Адже скоро свято Великодня. І всі українці святкують його, як свято цвітіння, відродження людини, одухотворення душі, оживання природи. Все це дає нам можливість і розуміння того, що світом керує життя, добро. Це свято надії, свято, яке дає людині віру в те, що світлі сили переможуть! Це свято родин, дітей, майбутнього, цвітіння природи, краси весни, народження, продовження людського роду, відродження природи.
Ми шануємо українські звичаї і безмежно вдячні за те, що сьогодні можемо провести майстер-клас з писанкарства для всіх охочих і познайомити вас ближче з культурною спадщиною нашої країни.
Великдень – найголовніший день християнського календаря. Неможливо уявити це свято без писанки – символу весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символу сонця, тепла і вічності...
14 квітня у нас проходила акція «Великоднє дерево» як символу весняного відродження природи, віри в Перемогу та незламності українського народу. Мета цієї акції – згадати наші традиції та об’єднати учнів нашого ліцею. За нашим прикладом, кожен наступного року може прикрасити писанкою дерево, і це згуртує нас. Адже тільки загальне єднання може щось змінити у нашому житті. Гарна погода, яскраві писанки, гарний настрій, налаштували усіх на Великоднє диво.
Нехай у нашому селі розквітне прекрасне Великоднє дерево, де кожна писанка, створена вами, стане оберегом для нашого села та нашої країни
До Дня Проліска учні Журавненського ліцею закликають не знищувати весняні квіти у дикій природі ,а пропонують милуватись цією красою на квітниках та у садах .
Пропонуємо вашій увазі світлини перших весняних квітів , вирощених нашими учнями :
До Всесвітнього дня Землі учні Журавненського ліцею провели суботник по прибиранню прибудинкових територій .
До Дня посадки дерев провели весняні роботи в садах .
Взяли участь у акції "Година Землі" .
До Дня Птахів розвісили шпаківні та інші штучні гніздівлі для пернатих друзів .
У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі.
Учні 2 класу долучились до святкування. Протягом дня діти переглянули цікаве пізнавальне відео про нашу Землю, позмагалися у кмітливості, розфарбовували малюнки, вбирали Землю у віночок та працювали з лепбуком.
Ліна Костенко усім своїм життям і творчістю засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: «...не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю».
А її "поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі!"
З днем народження, Ліно Василівно!!!