НОВИНИ

  День Пам'яті героїв Крут

  106 років тому історія України закарбувала на своїх сторінках символ Крут, який став невід'ємною складовою пам' яті українського народу. Це одна з трагічних та водночас героїчних сторінок в історії українсько - визвольних змагань.
  29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути на захист держави проти майже п'ятитисячної більшовицької навали стали 520 молодих курсантів військової школи, студентів, гімназистів і добровольців.
  З метою вшанування подвигу українських юнаків, які героїчно боронили Україну у бою під Крутами та віддаючи шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і крутянці, сьогодні стали на оборону української держави, в КЗ"Історичний музей імені Василя Порика" спільно з вчительським колективом Журавненського ліцею для учнів 9 - 11 класів під керівництвом Юрчишиної Ганни Миколаївни та Юрчишиної Руслани Іванівни проведена інформаційна лекція: " Бій під Крутами: символ нескорених українців". Яскравим доповненням до лекції стали виставки: "Провісники волі"," Крути - подвиг і трагедія" та "Грошові знаки уряду УНР та Директорії".
  Шкільна молодь та всі бажаючі учасники дізнались про передумови, наслідки й значення бою під Крутами. Під час лекції висвітлювався подвиг українських юнаків, що загинули в боротьбі за волю України та проведені історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогодення, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.
   
   


  Продовження тексту новини



  26.02.2024 | Aдмін

  Вернутись назад