НОВИНИ

  7 квітня - Всесвітній день здоров'я

  День здоров'я       Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня.

  Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов’язаних з охороною здоров’я населення планети.

        Цього року Всесвітній день здоров'я припав на період пандемії COVID-19, що різко змінила наше повсякденне  життя. Ця криза викликала перебої в наданні медичної допомоги в усьому світі й ще більше ускладнила і без того обмежений доступ до якісних і економічно доступних послуг з охорони  здоров'я. До остраху захворіти на новий штам коронавірусу додаються ще й значні зміни в нашому побуті:

  соціальна дистанція,  носіння масок у громадських місцях,  карантин,

  закриті кордони тощо. 

          Нові реалії, як-от робота з дому, тимчасове безробіття, дистанційне навчання та уникання фізичного контакту з іншими членами родини, близькими та колегами, лише зайвий раз нам усім нагадали, наскільки важливо турбуватися не лише про фізичне, а про своє ментальне здоров’я. 

   

  7 квітня - саме цей день прийнято відзначати у міжнародному масштабі як Всесвітній день здоров’я.

         Мета цього дня  – привернути увагу до проблем охорони здоров’я та необхідності розгорнутої й всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя.

         У 2021  році цей день відзначатиметься під гаслом: «Здоров’я наших дітей – це здоров’я нації».

        

   

  В Статуті ВООЗ прописані основні принципи, на яких ґрунтується діяльність цієї організації:

  ·         здоров’я – це не тільки відсутність хвороб. Більш широко під здоров’ям розуміється стан фізичного, душевного та соціального благополуччя;

  ·         одне з основних прав кожної людини, незалежно від раси, політичних переконань, релігії, доходів і соціального стану – володіння найвищим досяжним рівнем здоров’я;

  ·         здоров’я – основний чинник у досягненні мирної обстановки на всій планеті. Це можливо тільки при співпраці всіх держав;

  ·         недостатні заходи деяких держав по боротьбі з хворобами, особливо заразними, становлять загальну небезпеку;

  ·         фактор першочергової важливості – здоровий розвиток дитини;

  ·         необхідна умова досягнення найвищого рівня здоров’я – надання всім народам можливості користування всіма досягненнями медицини;

  ·         для поліпшення здоров’я народу необхідно формування громадської думки та співробітництво з громадскістю;

  ·         відповідальність за здоров’я народу та проведення необхідних заходів у сфері охорони здоров’я несе уряд країни.

         Стан здоров’я населення викликає занепокоєння та є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже здоров’я населення – одна з головних складових національного багатства країни, рушійна сила економічного та соціального розвитку держави, репродуктивності населення. Тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю, приносити максимальну користь суспільству.

         Державна політика у сфері охорони здоров’я, перш за все має бути спрямована на поліпшення якості життя всіх громадян, оздоровлення навколишнього середовища, демографічної ситуації, раціональне використання асигнувань на охорону здоров’я, реалізацію міжгалузевих стратегій, спрямованих на формування та заохочення здорового способу життя, профілактику захворювань, зміцнення здоров’я всіх верств населення в рамках стратегії, яка втілюється в усіх країнах Європи під назвою «Здоров’я для всіх».

         У всьому світі вже визнано, що до якого б рівня досконалості не доводилась діагностика захворювань та їх лікування, зупинити зростання хронічних неепідемічних та інфекційних захворювань неможливо, якщо серйозно не займатись профілактикою, однією з важливих складових якої є підвищення рівня медичної та санітарної культури населення, формування здорового способу життя.

         Тільки усвідомлення взаємної відповідальності влади та кожного громадянина за стан справ у державі здатні змінити ситуацію в сфері охорони громадського здоров’я на краще. Тому поліпшення якості життя, оздоровлення довкілля, реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих на формування та заохочення здорового способу життя, профілактику захворювань, оздоровлення умов праці та побуту повинно бути пріоритетом державної політики у сфері охорони здоров’я.

         За даними ВООЗ, саме корекція способу життя є універсальною «вакциною» проти багатьох хвороб.

         Охорона здоров’я – галузь, до якої причетний кожний громадянин, адже від недуг не застрахований ніхто – ні рядові працівники чи безробітні, ні підприємці, ні держслужбовці, ні самі лікарі.

         Проголошене ВООЗ гасло «Здоров’я для всіх» зобов’язує, щоб охорона здоров’я стала пріоритетом у діяльності урядовців, керівників всіх рангів.

         Значну роль у цьому відіграють заходи, що плануються до Всесвітнього дня здоров’я. Основна мета яких – привернути увагу населення до свого здоров’я, профілактики захворювань, мотивації до здорового способу життя. Публічні лекції, семінари, конференції, широке висвітлення проблем охорони здоров’я в ЗМІ та соціальних мережах, агітація у вигляді листівок, плакатів та інших візуальних засобів, уроки гімнастики, флешмоби за участю відомих спортсменів, діячів культури, спортивні змагання, безкоштовні консультації лікарів та інших фахівців, приурочені цьому дню в доступній формі мають інформувати населення про важливість цієї ініціативи.  08.04.2021 | Aдмін

  Вернутись назад