НОВИНИ

  День безпечного Інтернету

  9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.  Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

   

    День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 

   

    Пропонуємо вам скористатися навчально-методичними ресурсами для розширення й поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання:

     

  Відео про основні правила безпеки в Інтернеті : 


  Грубість , хамство , образи - з цим часто доводиться стикатися не тільки в реальному житті , але і при спілкуванні в інтернеті . Як себе вести , як реагувати - про це розповідає короткий ролик , підготовлений ЮНІСЕФ .   www.youtube.com/watch

   

  • Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті.    Джерело:    https://goo.gl/J1Xkg6 Посібник містить теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.


  • Ресурси від організації “Ла-Страда Україна”:

  Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» – https://bit.ly/39GpVHZ

  Навчально-методичний посібник «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», в якому розміщено заняття для учнів та учениць «Протидія кібербулінгу або лайфхак, як користуватись Інтернетом безпечно», ст. 141 – https://bit.ly/3pNEXBm

  Ліфлет «А з чим ти стикаєшся в Інтернеті?» https://bit.ly/3jdpS9W

  Навчальний анімаційний ролик «Цінуй життя!» https://www.youtube.com/watch?v=GYjkgg7JO-M

  • Онлайн-курс “Права людини в освітньому просторі”

  Джерело: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EDERA_OSCE+HRE101+2019/about

  Третій модуль курсу розкриває тему «Права людини та Інтернет»: еволюція концепції прав людини у цифрову еру, результати моніторингу сайтів закладів освіти в Україні (2018). Дає можливість дослідити власний сайт закладу освіти чи сторінку закладу освіти щодо дотримання прав дитини онлайн, дізнатись більше про законодавство та міжнародні ініціативи щодо безпеки дітей в онлайновому просторі.

  • Мікрокурс “Безпека дитини в Інтернеті: від загроз до можливостей” від Уміти

           Джерело: https://umity.in.ua/mc/entry/112079/

  Про сучасне розуміння ключових понять теми; класифікація загроз в Інтернеті; принципи формування безпечної поведінки; звернення по допомогу та захист; ідеї та ресурси для позакласних заходів.

  Відеорозмова з професійними спільнотами “Безпека підлітків у мережі Інтернет”  

  Огляд підходів, ідей та ресурсів для посилення ефективності заходів з безпеки в Інтернеті.

   Відео містять короткі поради щодо безпеки в Інтернеті та можуть бути використані під час освітніх заходів як з підлітками, так і з представниками та представницями професійних спільнот.

  • Канал “Права людини та Інтернет”

  Джерело: https://www.youtube.com/channel/UCeuQLmBXJMdjLl5lUEUQDlA

  Канал містить 8 роликів, що відповідають змісту розділів Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів та пояснювального меморандуму (Рекомендація СМ/Rec(2014)6 Комітету міністрів країнам-членам щодо посібника з прав людини для Інтернет-користувачів – пояснювальний меморандум).

  Відео містять короткі поради щодо безпеки в Інтернеті та можуть бути використані під час освітніх заходів як з дітьми та молоддю, так і з представниками та представницями професійних спільнот.

  Відео з інтерв’ю містять огляди щодо сучасного стану безпеки в Інтернеті та поради щодо безпечної поведінки в Інтернеті. Курси та відео можуть бути використані під час освітніх заходів  з представниками та представницями професійних спільнот та можуть буди рекомендовані для перегляду батькам та особам, які їх замінюють.

  Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн

  Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж

  Відеоурок 3 – Секстинг

  Відеоурок 4 – Секс-чатинг

  Відеоурок 5 – Грумінг

  Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

  Ресурси про День безпечного Інтернету:

  1. Сторінка «День безпечного Інтернету в Україні» у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
  2. Сайт Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org

     08.02.2021 | Aдмін

  Вернутись назад