НОВИНИ

  Дешь вшанування кіборгів

  🇺🇦16 січня, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт. 🇺🇦 За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
  🇺🇦 Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів.
  🇺🇦 У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу та інші.
  🇺🇦 У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами термінала ДАП загинуло 58 "кіборгів", тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
  🇺🇦 Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого - посмертно. 🇺🇦Не витримував бетон, плавився метал, але наші українські воїни вистояли.
  🇺🇦 Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року "кіборги" знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину. 🇺🇦Дякуємо всім українським військовослужбовцям, добровольцям, медикам і волонтерам за їхню відвагу.
  🇺🇦Пам’ятаймо героїв, і згадайте їх у молитві та запаліть свічку пам’яті. 🕯️ Вічна пам'ять Героям 🕯️
  🇺🇦 Шануйте живих. Слава Героям у віках!
   
   
   


  20 лютого річниця смерті захисника Донецького аеропорту, кіборга Склярова Дмитра, який був учнем Журавненського ліцею.
  Учні ліцею вшанували пам'ять героя та поклали квіти біля могили.
   


  26.02.2024 | Aдмін

  Вернутись назад