НОВИНИ

  День Гідності та свободи  В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
  Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.
  День гідності та свободи став своєрідним наступником свята Дня свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.
  Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
  Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
  Вже другий рік поспіль День гідності та свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
  Квест - гра "Нація нескорених".
  З метою гідного збереження і донесення до сучасного покоління інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ ст.,а також віддання шани мужності і патріотизму громадян, які стали на захист прав і свобод людини, до Дня Гідності та Свободи в
  КЗ "Історичний музей імені Василя Порика" спільно з вчительським колективом Журавненського ліцею для учнів 8 - 11 класів організовано проведення інформаційної лекції:" Події, які змінили історію нашої країни", з використанням фото-виставки та матеріалів публіцистичної літератури: " Україна - країна нескорених". До заходу долучились також староста Порицького старостинського округу Валентина Маліновська, працівники Порицького старостату, Порицького Будинку культури, клубу, бібліотеки та жителі села.
  Працівники музею розповіли присутнім про
  історичний контекст українських Майданів: передумови, причини, хронологію, самоорганізацію суспільства й ініціативи та символи. Також зазначили, що Гідність і Свобода - це зброя Перемоги. Це те, за що ми боремося і що надає нам силу.
  Тож сьогодні ми дякуємо всім гідним і вільним. Тим, хто зі щитом і хто на щиті. Для яких найважливішими цінностями були, є і будуть Гідність і Свобода.
   
   
   
   
   
  З учнями 2 класу Журавненського ліцею було проведего бесіду "Вільні творити майбутнє" під час якої вони склали карту "Гідності та Свободи України".
   


  02.01.2024 | Aдмін

  Вернутись назад