НОВИНИ

  День визволення України від фашистських загарбників

   

  28 жовтня 2023 року відзначають 79-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. Цього дня вшановують пам’ять всіх українців, які віддали життя, звільняючи нашу землю від нацистських окупантів.
  Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху. Так, 28 жовтня 1944 року визволений найзахідніший регіон України — Закарпаття. Тому саме цю дату визначено Указом Президента від 20 жовтня 2009 року як День визволення України від німецько-фашистських загарбників.
  28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно.
  У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 млн солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тис. вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.
  Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8-10 млн українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів.
  Вигнання нацистів із України тривало близько 700 днів. Втім, подіями жовтня-листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії до 2 вересня. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття.
  Сьогодні українці знову виборюють свою волю зі зброєю в руках. Протистоять підступному і сильному ворогу, який нехтує законами і звичаями війни, загальноприйнятими людськими нормами і принципами.
  Слава всім, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б’ється за Україну сьогодні!

     Продовження тексту новини  02.01.2024 | Aдмін

  Вернутись назад